de gb cz Wybór czcionki standardowej Wybór czcionki średniej Wybór czcionki dużej    Wybór kontrastowej czcionki standardowej Wybór kontrastowej czcionki średniej Wybór kontrastowej czcionki dużej     Mapa strony internetowej PNGS

Park Narodowy Gór Stołowych

_   Wielki Dzień Pszczół w PNGS

W dniu 08.08.2015 r. już po raz drugi  Park Narodowy Gór Stołowych obchodził Wielki Dzień Pszczół.
Pracownicy Zespołu Ochrony Przyrody wraz z pracownikami terenowymi z Obwodu Ochronnego Szczeliniec zorganizowali spacer "Pszczelim Szlakiem". 
Podczas spaceru przybliżono spacerowiczom jak wielką, niezastąpioną  rolę odgrywają pszczołowate w  życiu każdego człowieka. 
Pszczoły i inne pszczołowate to nie tylko zapylacze wielu roślin. To właśnie tym owadom zawdzięczamy  produkcję ok. 30 % żywności.  Uzyskujemy przepyszne naturalne produkty, których używamy na co dzień  np. miód, który nie tylko słodko smakuje ale ma właściwości odżywcze i lecznicze.
Omówiono rok z życia trzmieli, pszczoły samotnicy - murarki oraz zasadę funkcjonowania rodziny pszczoły miodnej. Pokazano jak w prosty sposób każdy z nas może przyczynić się do ochrony zapylaczy , budując  domki dla tych owadów, nie stosując chemii w naszych ogródkach, zostawiając dzikie zakątki w naszych sadach, popierając rośliny rodzime.
Dla wytrwałych na zakończenie spaceru czekały niespodzianki w postaci gadżetów, można było spróbować kilku rodzajów miodu a także przeprowadzono konkurs z nagrodami dla uczestników.

 

dzień Pszczoły 1 Dzień Pszczoły 2
Dzień Pszczoły 3 Dzień Pszczoły 4
Dzień Pszczoły 5 Dzień Pszczoły 6
Dzień Pszczoły 7 Dzień Pszczoły 8
Dzień Pszczoły 9 Dzień Pszczoły 10

 

 

 

Park Narodowy Gór Stołowych
ul. Słoneczna 31   
57-350 Kudowa Zdrój
tel. +48 74/ 8661-436, +48 74/ 8662-097
fax. +48 74/ 8654-918
pngs@pngs.com.pl

Copyright by Park Narodowy Gór Stołowych 1994 - 2014