de gb cz Wybór czcionki standardowej Wybór czcionki średniej Wybór czcionki dużej    Wybór kontrastowej czcionki standardowej Wybór kontrastowej czcionki średniej Wybór kontrastowej czcionki dużej     Mapa strony internetowej PNGS

Park Narodowy Gór Stołowych

_   Wielki Dzień Pszczół w Parku Narodowym Gór Stołowych - 08.08.2016

Już po raz trzeci na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych obchodziliśmy Wielki Dzień Pszczół. Jak w latach ubiegłych pracownicy zorganizowali spacer "Pszczelim Szlakiem", którego celem było uświadomienie społeczeństwa, jak ważna rolę odgrywają owady-zapylacze w życiu każdego z nas. Na czas spaceru, dla uczestników Dnia Pszczół, otworzono część parku na co dzień niedostępną dla turystów, gdzie można było zobaczyć w naturze m.in. zasiedlone pszczołą miodną kłody bartne, domki z pszczołą samotnicą – murarką.

Spacerowicze mieli okazję podejrzeć życie żywych pszczół w ulu, posłuchać pogadanki lekarza na temat ukąszeń i uczuleń a także dowiedzieć się o ochronie przyrody Parku oraz historii wsi Pasterka. Na zakończenie, strudzeni wędrowcy mogli zasmakować pysznego górskiego miodu oraz posilić się kiełbaskami z ogniska, a najbardziej wytrwali wzięli udział w konkursach i zabawach terenowych.

tekst E.G. / foto. archiwum PNGS

 

 

dzień Pszczoły 1 Dzień Pszczoły 2
Dzień Pszczoły 3 Dzień Pszczoły 4
Dzień Pszczoły 5 Dzień Pszczoły 6

 

 

 

Park Narodowy Gór Stołowych
ul. Słoneczna 31   
57-350 Kudowa Zdrój
tel. +48 74/ 8661-436, +48 74/ 8662-097
fax. +48 74/ 8654-918
pngs@pngs.com.pl

Copyright by Park Narodowy Gór Stołowych 1994 - 2016