Identyfikator: ZE.371.6/2015

                                                                   
Kudowa Zdrój, 15.06.2015

Wyjaśnienia i odpowiedzi dot. postępowania
„Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem dla Parku Narodowego Gór Stołowych”

W związku z otrzymanymi zapytaniami dot. treści ogłoszenia na realizację zadania pn. Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem dla Parku Narodowego Gór Stołowych, PNGS udziela następujących odpowiedzi:

1. (Pytanie)  Co Zamawiający ma na myśli specyfikując „notyfikowane” laboratorium?

(Odpowiedź) Zamawiający pod pojęciem laboratorium notyfikowanego rozumie jednostkę znajdującą się w wykazie publikowanym obwieszczeniem Ministra Gospodarki w sprawie informacji o notyfikowanych jednostkach certyfikujących i jednostkach kontrolujących oraz notyfikowanych laboratoriach. Zamawiający dopuszcza sprawozdania z badań wykonane przez laboratoria zagraniczne, wykonujące badania zgodnie ze wskazaną normą.

2. (Pytanie) Czy Zamawiający dopuści raport na serię najgłośniejszej konfiguracji? Proszę zauważyć, że raport głośności wykonuje się na najgłośniejszą konfigurację, gdyż taki raport głośności sporo kosztuje i ciężko przewidzieć jaką konfigurację w przyszłości Zamawiający wyspecyfikuje.

(Odpowiedź) Tak, zamawiający dopuści taki raport, pod warunkiem, że najgłośniejsza konfiguracja będzie spełniała wymogi zamawiającego zarówno pod względem głośności jak i wyposażenia.

3. (Pytanie) Czy Zamawiający wymaga procesora klasy i3 czy i5? Na rynku nie istnieje procesor i3-3340, tylko i5-3340. Dodatkowo procesor i5-3340 jest na starej podstawce 1155. Aktualnie na rynku są podstawki 1150. Czy Zamawiający na nowo określi procesor?

(Odpowiedź) Zamawiający dopuści każdy procesor spełniający następujące wymagania minimalne: procesor 4-rdzeniowy, prędkość taktowania zegara dla każdego rdzenia min. 3,1 GHz.

4.(Pytanie) Proszę o doprecyzowanie jakich kabli USB Zamawiający wymaga. W szczególności UPS. Czy ma to być przejściówka, jaki typ A-B? Czy to ma być przedłużacz? Co oznacza „3mb” – 3 metry?

(Odpowiedź) Wskazując jako akcesoria kable komunikacyjne USB zamawiający oczekuje dostarczenia kabli umożliwiających podłączenie zakupionego urządzenia (drukarki lub UPS) do jednostki centralnej i umożliwiających komunikację obu urządzeń. (Wymóg został zamieszczony z uwagi na to, że większość producentów nie dołącza kabli komunikacyjnych do swoich urządzeń). Wykonawca jest zobowiązany tak dobrać kable i ich końcówki, aby spełniały one ww. wymagania.

Skrót 3 mb oznacza 3 metry bieżące.

5. (Pytanie) Czy Zamawiający alternatywnie dopuści technologię rozdzielnego bębna z tonerem? Pytanie motywuję tym, że materiały eksploatacyjne są tańsze, gdyż bęben wymienia się raz na kilka tonerów.

(Odpowiedź) Zamawiający nie dopuszcza technologii rozdzielnego bębna i tonera.

6. (Pytanie) Czy Zamawiający dopuści pojemność głównego podajnika papieru 250 arkuszy? Pytanie motywuje tym, że opisana drukarkę wskazuję na klasę średniej półki i przy obecnych zapisach należy dokupić dodatkowy podajnik na 500 arkuszy.

(Odpowiedź) Zamawiający podtrzymuje wymóg pojemnika na 500 arkuszy (pkt.5). Według rozpoznania rynku przeprowadzonego przez Zamawiającego, istnieją na rynku urządzenia posiadające standardowo wbudowany pojemnik na 500 ark. spełniające pozostałe wymogi techniczne.

Równocześnie informujemy, że podana wydajność tonerów dla wszystkich urządzeń dotyczy  tonerów o maksymalnej dla danego urządzenia pojemności (nie zaś tzw. tonerów startowych dołączanych przez producenta).

 

 

Dyrektor
Parku Narodowego Gór Stołowych
mgr inż. Janusz Korybo