de gb cz Wybór czcionki standardowej Wybór czcionki średniej Wybór czcionki dużej    Wybór kontrastowej czcionki standardowej Wybór kontrastowej czcionki średniej Wybór kontrastowej czcionki dużej     Mapa strony internetowej PNGS

Góry Stołowe - kraina zrodzona z morza

_   Turystyka

Przewodnicy Górscy w Parku Narodowym Gór Stołowych

Zgodnie z Zarządzeniem nr 1/2019 Dyrektora PNGS z dnia 7 stycznia 2019 roku turystyka narciarska i piesza zorganizowana może odbywać się w grupie nieprzekraczającej 50 osób, tylko pod kierownictwem uprawnionego przewodnika, przez co rozumie się przewodnika górskiego z uprawnieniami na Sudety.

Grupy zorganizowane z Przewodnikiem Górskim Sudeckim legitymującym się ważnym identyfikatorem wydanym przez Urząd Marszałkowski mogą nabywać bilety grupowe do labiryntu Błędne Skały i na Szczeliniec Wielki ze zniżką zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Podczas zakupu biletu grupowego w kasie biletowej lub podczas kontroli grupy, która zakupiła bilet grupowy w systemie online, przewodnik grupy zobowiązany jest okazać kasjerowi lub kontrolerowi biletów dokument potwierdzający posiadanie ważnych uprawnień Przewodnika Górskiego Sudeckiego.

UWAGA! Park Narodowy Gór Stołowych nie prowadzi rezerwacji przewodników górskich. W celu zamówienia usługi przewodnickiej należy skontaktować się indywidualnie z przewodnikiem, na przykład korzystając z listy kontaktowej, którą publikujemy poniżej:

Lista kontaktowa Przewodników Górskich z uprawnieniami na Sudety (kolejność alfabetyczna)

Uprzejmie informujemy, że Park Narodowy Gór Stołowych nie przyjmuję zapisów na listę przewodników. Lista będzie aktualizowana w styczniu 2020 roku, zachęcamy w tym okresie do nadesłania oświadczeń.

Więcej informacji na temat obowiązku posiadania przez grupy zorganizowane przewodnika górskiego sudeckiego można uzyskać pod numerem telefonów: (074) 865 49 25 lub (074) 866 14 36 w dni robocze, w godzinach od 7:00 do 15:00.

Park Narodowy Gór Stołowych
ul. Słoneczna 31   
57-350 Kudowa Zdrój
tel. +48 74/ 8661-436, +48 74/ 8662-097
fax. +48 74/ 8654-918
pngs@pngs.com.pl

Copyright by Park Narodowy Gór Stołowych